Energetikai tanúsítvány blog
Energetikai tanúsítvány tudnivalók
Mi valójában az energetikai tanúsítvány, miért fontos, hogy elkészüljön, és miért célszerű a megfelelő céggel elkészíttetni? Íme, pár tudnivaló a tanúsítványról!
Energetikai tanúsítás menete
Hogyan zajlik egy energetikai tanúsítás kiállítása? Mik a folyamat egyes állomásai, lépései? Ki lehet hagyni valamit? Tudjon meg Ön is többet a tanúsítás menetéről!
Értékbecslés tudnivalók
Szakszerű értékbecslésre szükség lehet nem csak ingatlan adásvételénél, hanem banki ügyintézésnél, hitelkérelemnél is. Tudjon meg többet, és bízza ránk a feladatot!
Energetikai besorolások
A tanúsítás során minden ingatlan kap egy energetikai besorolást JJ-től AA++-ig. Ha Önt érdekli, miért hasznosak ezek és melyik mit jelent, most ezt is megtudhatja!
Ingatlan adásvétel tippek
Az ingatlan adásvétel egy sokszor hosszadalmas és bonyolult folyamat, főleg akkor, ha nincs meg a megfelelő alap tudás hozzá. Ezen szeretnénk segíteni cikkeinkkel!
Energetikai tippek
Egy ingatlan energetikai korszerűsége nagyban befolyásolja annak az értékét. Ha Önt is érdekli, hogyan növelhető ez az érték, olvasson utána vonatkozó írásainkban!
Hírek
Minden iparágban történhetnek olykor változások belső, vagy állami, hatósági hatásra, melyek jelentősen befolyásolják azt. Tájékozódjon híreinkből az újdonságokról!
Használati melegvíz előállítása – mi a jó módszer energetikai szempontból?
Vannak dolgok, melyeket egyetlen háztartás se nélkülözhet annak érdekében, hogy alapvetően élhető legyen, tartósan lehessen használni.
Persze aki akadékoskodni szeretne, az mondhatná, hogy egy erdei kalyibában is bármeddig el lehet lenni, de azért valljuk be, vannak dolgok, amik egy idő után nagyon hiányoznának.
Mennyit számít a megújuló energia használata energetikai tanúsításkor?
Változnak az idők, ahogyan változnak az igények is, főleg, ami az energiafelhasználást illeti nem csak hazai, hanem globális viszonylatban is.
Éppen ezért kerülnek mindinkább előtérbe a különböző megújuló energiát hasznosító berendezések, mint otthonfejlesztési lehetőség.
Energetikai szempontból legjobb fűtési rendszerek – így érdemes terveznie!
Kevés olyan fontos kérdés van egy ingatlan értékelésekor, legyen szó akár adásvételről, bérbeadásról vagy korszerűsítésről, mint a fűtés.
Energetikai tanúsítás készítésekor is markánsan figyelembe kell vennünk, természetesen a szigetelés, nyílászárók és sok egyéb mellett, hiszen ez adja az energiahatékonyság gerincét.
Hőigény számítás – ha hőszivattyúban gondolkodik, erre szüksége lesz
A fűtéskorszerűsítés mindig egy nagyszerű ötlet, illetve egy remek befektetés, különösen akkor, ha valamilyen megújuló energiás megoldás, például hőszivattyú a cél.
Ehhez viszont mindenképpen szükség lesz hőigény számításra, hiszen anélkül a tervezési folyamat sem tud megindulni.
Meginterjúvolt minket az Atomerőmű magazin, olvassa el Ön is!
Mindig megtiszteltetés, amikor felfigyelnek az ember munkásságára, különösen akkor, ha ezt egy neves szaklap teszi.
Így történt, hogy megkeresett minket az Atomerőmű magazin újságírója, és interjút készített kollégánkkal energiahatékonyságról, energetikai besorolásról és a cégünk működéséről.
Ilyen módon azok is betekintést nyerhetnek az energetikai felmérés és tanúsítás világába, akik pillanatnyilag nem keresnek ilyesmit, vagy nem olvasnak rendszeresen a miénkhez hasonló blogokat.
Energetikai követelmények 2022-ben – mi mindennek kell megfelelni?
Már 2020-ban bejelentették, hogy új szabályozások lesznek az új ingatlanokat illetően, ebből a legfontosabb az energetikai besorolást érinti, ahhoz köti a használatbavételi engedélyt.
Hogy egészen pontosak legyünk: újépítésű ingatlan csak akkor kaphat engedélyt a használatbavételre, ha legalább a BB, azaz „közel nulla energiaigényű” értéket eléri.
Ingatlan átminősítése – szükséges hozzá energetikai tanúsítást készíttetni?
Az, hogy egy épület vagy egy telek milyen funkcióval van nyilvántartva, egy dolog, ám előfordulhat, hogy Ön másra szeretné használni – ilyenkor jön képbe az átminősítés.
Mert hiszen mi értelme lenne annak, ha egy telket a kimérésétől kezdve az idők végezetéig csak és kizárólag egyetlen célra lehetne használni, nem igaz?
Alapterület számítása – hogyan mérjük, és mi számít bele?
Egy ingatlan alapterületének a kiszámítására számos különböző okból lehet szükségünk, például biztosításhoz, adásvételhez, értékbecsléshez, vagy éppen energetikai tanúsításhoz, hogy csak a fontosabbakat említsük.
A hőszigetelés vastagsága – mi az ideális?
A hőszigetelés kérdése igen fontos egy ingatlan energetikai besorolásának, illetve fenntartásának szempontjából, éppen ezért lényeges, hogy beszéljünk róla.
Mi számít jelentős felújításnak (energia tanúsítás szempontjából)?
Az energetikai tanúsítás az adott ingatlannak azt az állapotát rögzíti, amikor a helyszíni felmérés elkészült, ám az azutáni változásokat, felújításokat már nem tartalmazza.
Megújuló energia pályázat az átlagjövedelem alatt élő háztartásoknak
Komoly érdeklődést keltett széles körben a 2021-ben másodikként elinduló, energetikai fejlesztési célú állami pályázat, mely az átlagjövedelem alatt kereső háztartásokat célozza.
Szükség van-e tanúsításra ajándékozás, öröklés esetén?
Az ingatlanokkal kapcsolatos ügyekben megszokhattuk, hogy a többségéhez szükség van energetikai tanúsítás készítésére, ám van, amit még nem tárgyaltunk: az ajándékozást, illetve öröklést.
Energetikai tanúsítás nyaralókhoz – ilyen esetben is szükséges?
Arról már volt szó korábban, hogy ingatlanok adásvételéhez, bérbe adásához szükséges energetikai tanúsítvány készítése, de ez vajon a nyaralókra is vonatkozik?
Energetikai tanúsítvány kalkulátor – vehetjük az eredményt hivatalosnak?
Kalkulátorokkal számtalan helyen lehet találkozni, például biztosítóknál, bankoknál, kivitelezőknél, és nem meglepő módon az energetikai tanúsítóknál is.
Fajlagos primer energiafogyasztás – mit értünk alatta?
Sokszor megesik, hogy belefutunk egy-egy olyan fogalomba, amit a szaknyelvi környezetben teljes természetességgel használnak, ám laikus számára nem feltétlenül érthető.
Értékbecslés ára – biztosan érdemes az olcsót választani?
Egy ingatlan eladása nem olyan esemény, ami a legtöbbünknek mindennapos, ezért is jöhet jól hozzá a szakszerű segítség, például értékbecslés formájában.
Energetikai tanúsítás használatbavételi engedélyhez
- január 1-je óta elvileg minden új építésű ingatlannak BB, vagy annál jobb energetikai besorolással kell rendelkeznie a használatbavételi engedély megszerzéséhez.
Passzívházak energetikai tanúsítása – van valamilyen különbség?
Egy passzívház építése, bár meglehetősen drága, energetikai szempontból mindenképpen megéri, hiszen döbbenetesen alacsony a fenntartási költsége.
Kinek kell az energetikai tanúsítást intéznie különböző helyzetekben?
Energetikai tanúsítványt több okból is lehet készíttetni, de ezek közül mindenképpen a három legfontosabb: ingatlan adásvételkor, bérbeadáskor és pályázatok kapcsán.
Azonban sokak számára nem feltétlenül egyértelmű, hogy melyik esetben kinek a feladata a tanúsítás ügyét intézni, illetve a kiállítását fizetni.
Hasonló ingatlanok, eltérő besorolással – miért jobb a szomszéd lakása, mint az enyém?
Ismerjük a mondást, hogy a szomszéd füve mindig zöldebb.
Na de a lakásának az energetikai tanúsítása is jobb, mint a miénk?
Energetikai tanúsítvány pályázathoz – mikor és miért van rá szükség?
Többször is szó esett már arról több témában is, hogy az energetikai tanúsítás az ingatlanok adásvételének egyik alapkövetelménye.
Energetikai tanúsítvány lekérdezése – mikor és hogyan lehetséges?
Mind tudjuk, hogy a lényeges, hivatalos dokumentumok egyik kulcsfontosságú tulajdonsága az ellenőrizhetőség, enélkül mit sem érnének.
Az energetikai tanúsítvány ára – miből tevődik össze, és mikor érdemes gyanakodni?
Mi az a legfőbb szempont, ami alapján a legtöbben energetikai tanúsítót választanak?
Ez egyáltalán nem nehéz kérdés: az ár határozza meg, hogy hányan keresik fel, és veszik igénybe a szolgáltatást.
Mi tesz érvényessé, hitelessé egy energetikai tanúsítást?
Az energetikai tanúsítás érvényessége több dologtól is függhet, mint azt korábban már tárgyaltuk.
Szükség van energia tanúsítványra egy ingatlan bérbeadásához is?
Mint azt valószínűleg a legtöbben már tudjuk, egy ingatlan adásvételéhez, legyen szó akármilyen típusúról, érvényes energetikai tanúsítás szükséges.
Panellakások energetikai tanúsítása – van különbség?
Annak idején a panelházak úgy kerültek a köztudatba, mint olcsó, előre gyártott elemekből gyorsan összerakható lakhatási alternatívák, és több korszakot is megéltek.
Mivel növelhető egy ingatlan értéke?
Abban mindenki egyetért, hogy egy ingatlan minden esetben értéket képvisel, azonban az már nagyon nem mindegy, hogy mekkorát.
Az értékbecslést követően milyen dokumentumokat fog kapni tőlünk?
Ha értékbecslés után érdeklődik, akkor minden valószínűség szerint Önben is felmerül a kérdés: milyen dokumentumokat fog a végén kézhez kapni?
Mit érdemes tudni a komfortfokozatokról?
Számos lakáshirdetéssel találkozhatunk mind az interneten, mind a nyomtatott sajtóban, és a komfort az egyik olyan paraméter, amit rengetegen eltévesztenek, mivel kevesen ismerik a valódi jelentését.
A 3 fő értékbecslési módszer, és amit tudni érdemes róluk
Mikor egy ingatlan értékét kell megállapítani, az sosem egyszerű feladat.
Egész sornyi tényezőt kell figyelembe venni, melyek megléte vagy éppen a hiánya képes markánsan befolyásolni az adott ház vagy lakás pénzben kifejezhető értékét – és ezek némelyike egy laikusnak talán eszébe sem jut.
Mitől függ egy ingatlan értéke, és mi befolyásolja?
Bárhogyan is nézzük, egy ingatlan mindenképpen értéket képvisel, ha nem is mindegyik ugyanakkora mértékben.
De még mindig érvényes, hogy egy ház vagy lakás az egyik leginkább értékálló, sőt, sok esetben értéknövelő befektetés.
Milyen dokumentumok szükségesek az értékbecsléshez?
Egy ház vagy ingatlan értékét sosem könnyű pontosan megbecsülni, hiszen számos tényező hathat rá pozitívan vagy negatívan.
Nem véletlen, hogy akik ilyesmivel foglalkoznak, azoknak komoly tapasztalatra és folyamatosan frissülő ismeretekre van szükségük, hiszen senki sem szeretné, hogy hiba történjen a számításkor.
Használunk-e hőkamerát energetikai tanúsítás készítéséhez?
A félreértések, tévedések elkerülhetetlen részét képezik mindannyiunk életének – talán éppen a tévedéseink tesznek minket emberré.
Számít-e a villanyszámla az energetikai tanúsítvány kiállításakor?
Sokakban merülhet fel a kérdés a lakásuk, házuk energetikai értékelésekor, hogy vajon miért lett az a végeredmény, ami, holott szerintük az ingatlan jobbat érdemelne.
Milyen a jó energetikai tanúsító?
Bármilyen munkát, akármilyen feladatot el lehet végezni jól és rosszul is, bármelyik szakmát lehet szakszerűen, alázattal, és trehány módon is űzni.
Szükség van-e energetikai tanúsítványra ingatlan adásvételhez?
Egy ingatlan adásvétele sosem egy könnyed és gyors procedúra, álljunk akár a vevői, vagy az eladói oldalon.
Akár hónapokon keresztül is húzódhat a dolog, ha ide vesszük a hitelügyintézést, a dokumentumok beszerzését, és minden egyebet, ami megelőzi a végleges gazdacserét.
Energetikai tanúsítás és audit: mi a különbség?
Ahogyan egy emberi testet, úgy egy lakást, ingatlant is meg lehet vizsgálni nagyon sok szempontból.
A különböző szakorvosok is specifikusan tekintik meg a hozzájuk forduló beteget, nincs olyan eljárás, amivel egyidejűleg minden probléma felderíthető lenne.
A CC energetikai osztály – mit érdemes tudni róla?
Az ötödik helyezettre ritkán emlékszik vissza a világ – ez az a pozíció, amelyik már nem kap se érmet, se dobogót, csak egy végső számot, vagy statisztikát az összesítő táblázatban.
A CC az idehaza adható energetikai besorolások közül az ötödik, és bár ezzel hét másikat utasít maga mögé, mégis úgy tűnhet, hogy csak a középmezőny tetejét képviseli.
Miért kiemelten fontos a helyszíni felmérés?
Minden szakmának, minden foglalkozásnak megvannak a maga elengedhetetlen lépései, mozzanatai ahhoz, hogy a végeredmény tökéletes legyen.
A szabó méretet vesz a megrendelőről, a fogorvos vizsgál, mielőtt kezelni kezd, a lakatos felméri a terepet, mielőtt legyártja és beszereli az új kerítést.
Az AA+ besorolás – mi mindenre van szükség hozzá?
Miért nem kapott AA+, de még csak AA besorolást sem az energetikai vizsgálatkor az egy-két éve épült háza, holott hőszigetelt, újak a nyílászárók és a felhasznált anyagok is korszerűek?
Ennek nagyon egyszerű a magyarázata: mert ezek a kategóriák olyannyira nehezen megközelíthetőek, hogy a Magyarországon található összes ingatlannak mindössze az 1%-át teszik ki.
Ügyfeleink mondták
Lukács János
"Maximálisan elégedett vagyok kollégája munkájával. Kedves, segítőkész, minden kérdésre kielégítő és készséges választ adott. További sok sikert és minden jót kívánok a munkájuk későbbi végzéséhez!"
Tatabánya
Erdélyi Sándor
"Munkátokban különösképp értékeltem a rugalmasságot, a gyorsaságot és a segítőkészséget, ezúton is köszönöm nektek!"
Szeged
Kérje szakértő értékbecslőink segítségét most!
Hívjon minket, vagy kérjen tőlünk visszahívást minél előbb, mi pedig a lehető leggyorsabb, legpontosabb értékbecslést készítjük el Önnek!
Milliókat lehet veszíteni egy rosszul felbecsült ingatlan kapcsán, arról nem is beszélve, hogy az eladás folyamatát is nagyban lassíthatják a rosszul megállapított árak.
Bízza profikra az értékbecslést, és nem lesznek ilyen problémái!
Várjuk megkeresését!